Skip links

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama Nedir ?

Alüminyum doğrama nedir? sorusuna cevap olarak kısa bir açıklama yapmak gerekirse; Alüminyum doğrama, en fazla 6 metre olmak üzere farklı farklı uzunlukları bulunan alüminyum profil külçelerin kalıplar yardımıyla bölünüp profesyonel kişilerce işlenerek, elde edilen ürünlerin pencere, cam balkon, vitrin ya da kapı olarak hayatımızda yer alır hale getirilmesi işlemidir. 

alüminyum doğrama

Sistemlerimiz

ALDOKS - Alüminyum Doğrama

Aldoks

T60 - Alüminyum Doğrama

C60

HEBESCHIEBE - Alüminyum Doğrama

Hebeschiebe

BALISTIK - Alüminyum Doğrama

Kurşun Geçirmez

OFIS BOLME - Alüminyum Doğrama

Ofis Bölme

PANEL DOGRAMA e1577096550440 1 - Alüminyum Doğrama

Sandwich Panel

S55 - Alüminyum Doğrama

Sistem Seri

SURME - Alüminyum Doğrama

Sürme Sistemleri

TW55 - Alüminyum Doğrama

TW55

TW62 - Alüminyum Doğrama

TW62

T644 - Alüminyum Doğrama

TW64

TW72 - Alüminyum Doğrama

TW72

Alüminyum profillerin işleniş şekillerinde farklılıklar elde edilen materyalin de farklı alanlarda kullanılmasını sağlar. Hem ekonomik maliyeti hem de oldukça kullanışlı olması sebebiyle alüminyum doğrama sistemleri sıklıkla tercih edilir. Alüminyum doğrama sistemleri ısı yalıtımlı alüminyum doğrama ve ısı yalıtımsız alüminyum doğrama olarak iki farklı şekilde üretilebilmektedir. 

Alüminyum pencere modelleri ile doğrama çeşitleri oldukça farklı seçeneklere sahiptir.  Alüminyum doğrama çeşitleri de birçok seçeneğe sahiptir. En iyi alüminyum doğrama markası ve alüminyum doğrama sistemleri konusunda başarılı firmalar, kullanıcılar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. 

Kalite standartlarında İSO sertifikalarına sahibiz.

Alüminyum Doğrama Fiyatları

İçinde bulunduğumuz dönemde gelişen teknolojik koşullar inşaat sektöründe gelişmeler yaşanmasını sağladı. Özenle hazırlanmış ve dikkatli oluşturulmuş alüminyum doğrama materyaller teknolojinin izlerini ve kaliteyi de dışa yansıtmaktadır. Şık görüntü, özenli ve ayrıntılı üretim süreci gibi birçok etken sektörün hareketliliğini korumasına destek olacaktır. Alüminyum doğrama profil fiyatları hesaplanırken alınan hizmetin karşısında maliyet değişikliği yaratabilecek birçok değişken bulunduğu için süreç başında direk net bir fiyat hesaplamasından bahsetmek mümkün değildir. 

Alüminyum profil kataloğu üzerinden yapılan seçimler sonrasında fiyatlar belirlenir. Firmamızda alüminyum doğrama pencere, alüminyum doğrama şömineli kış bahçesi gibi geniş bir ürün hizmeti verilmektedir. Alüminyum doğrama m2 fiyatı ya da alüminyum doğrama cam fiyatları gibi konularda firma ile doğrudan iletişime geçmek en doğru seçenektir. Yapılması gereken işlemlerde kullanılan malzeme türünden yapılacak işçilin inceliğine kadar birçok etken bu konuda fiyatlarda çeşitliliğe neden olabilmektedir.

Alüminyum çerçeve profil fiyatları gibi bir güncel liste edinebilmek firma ile doğrudan iletişime geçmeden mümkün olmayabilir. Alüminyum doğrama birim fiyat için firmalardan birim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Hayatın her yerinde kullanılan ve inşaat ile mimarlık alanında oldukça önemli bir yere sahip olan alüminyum malzemeleri üzerinde çalışmak tecrübe gerektiren bir konudur. Alüminyum doğrama ofis bölme gibi çalışmalarla birçok firma, çalışma alanlarına şekil vermektedir. Ev ve iş yerlerinde kullanılan bu malzemeler için alüminyum doğrama nasıl boyanır ya da alüminyum doğrama ısı yalıtımı çalışmalarında alanında uzman firmalarla görüşerek, ihtiyacınız olan işlemi yaptırabilirsiniz.

alüminyum doğrama fiyatları aluminyum-dograma

Alüminyum Doğrama Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Alüminyum doğrama sistemlerinin böylesine yüksek bir tercih oranına sahip olmasının belli başlı sebepleri vardır. Bu sebepleri birkaç başlık altında sıralayabiliriz.

  • Alüminyum doğrama dayanıklıdır. Ekstrem bir durum olmadığı sürece (darbe almak gibi) uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
  • Alüminyum doğrama renkleri ile farklı seçenekleri sunulabilmektedir.
  • Pencerelerde tercih edilen alüminyum doğramalar en yüksek ısı yalıtımını sağlar.
  • Kullanıldığı alanlar itibariyle çok çeşitli bir yelpazeye sahiptir.
  • Malzeme ağırlığı bakımından hafif bir malzemesi vardır. Bu malzemenin bakımı oldukça zahmetsizdir.
  • Alüminyum doğrama malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir bir içeriğe sahiptir. Bu özelliği sebebiyle alüminyum profil çeşitleri çevreci olarak adlandırılabilir.
  • Kullanıldığı alanlarda çok yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. 

Alüminyum Doğrama Pozu Nedir?

Alüminyum doğrama, cam doğrama ve pencere doğrama gibi bazı konularda poz kelimesi ile karşılaşılmaktadır. Birçok kişi tarafından tam olarak ne olduğunu anlaşılmayan ve merak konusu olan poz ifadesi inşaat ile mimarlık çalışmalarında sıklıkla kullanılır. Poz ifadesini kısaca tanımlamak gerekirse iş kalemi olarak da ifade edildiğini belirtmek gerekir. 

Poz, yaklaşık olarak maliyetlerde, teklif cetvellerinde ve bir takım teknik şartnamelerde kullanılabilir. Aynı zamanda mal ve hizmet alımı işlerinde de poz teriminin kullanıldığını görebilirsiniz. Poz, kelime anlamı olarak analizler, rayiçler ve fiyatları bütünüyle kapsayan bir birim şeklidir. Birçok doğrama şeklinde olduğu gibi alüminyum pvc doğrama çalışmalarında da bu birimin kullanılırken görülebilir. Alüminyum doğrama ağırlıkları için de birtakım hesaplamalar yapılması gerekmektedir.

Alüminyum Doğrama Aralığı nasıl hesaplanır?

Alüminyum kapı pencere ve pvc alüminyum doğrama gibi birçok işlem öncesi doğrama aralığının doğru hesaplanması gerekmektedir. Bu işlemde yapılan hesaplamaların hatalı olması tüm çalışmayı tehlikeye sokacaktır. Bu sebeple Alüminyum doğrama ağırlık hesaplama da aynı şekilde önem teşkil etmektedir. Bu hesaplamalar kullanılan malzeme türüne göre doğrama aralığı çıkarılacak şekilde yapılır. 

Bunun için kullanılan çeşitli yazılımlar da bulunmaktadır. Bir arada kullanılan profiller de ise hesaplamalar statik hesap mühendisleri tarafından yapılabilir ya da yine üretici firmaya özel hesap programları ile gerçekleşebilir.  1 m alüminyum doğrama kaç kg gibi soruların yanıtları aranırken de yapılan hesaplamalarda alüminyumun et kalınlığı da etkili olmaktadır. 

Alüminyum doğrama metresi ne kadar?

Alüminyum profil fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterir. Sık tercih edilen balkon alüminyum profil fiyatları da günümüzde farklı etkenlere göre çeşitlilik gösterebilir. Bu değişikliğe sebep olan bazı parametreler bulunur. Mesela ahşap görünümlü alüminyum profil fiyatları ile alüminyum pencere fiyatları arasında fark vardır. Fiyat genellikle malzemenin alüminyum doğrama metretül fiyatları üzerinden verilmekte olup ortalama bir fiyat tablosu çıkarılabilir. 

Bu fiyatlar alüminyum doğrama profillerin birçok özelliğine göre değişkenlik gösterebilir. Mesela; et kalınlığı, markası, rengi ve yapılacak projenin fire oranına gibi değişkenler maliyet hesabında dalgalanmalara sebep olabilir.  Ayrıca uygulama yapılacak yerin, atölyeye uzaklığı, ilave işçilik ve malzeme kullanılması ve ödeme koşullarına göre de alüminyum doğrama fiyatları artabilmektedir. 

Alüminyum doğramacı tarafından bizzat fiyat bilgisi verilmesi daha doğru sonuçlar yaratır. Alüminyum profil fiyat listesi gibi güncel tablolardan fiyatlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 1 m alüminyum doğrama kaç kg gibi hesapları da et kalınlığına göre değişiklik gösterir. PVC doğrama yaklaşık olarak 2,5 ila 3 kg arasında değişiklik göstermektedir. 

Alüminyum profil çeşitleri ?

Alüminyum profiller kullanıldıkları alanlara ve üretim şekillerine göre fazlaca çeşitlilik gösterir. Alüminyum doğrama kapı, alüminyum pimapen gibi kullanıldıkları yere göre ya da Antrasit alüminyum doğrama ve siyah alüminyum doğrama gibi renklere göre çeşitlilik gösterebilir. Bunları birkaç başlık altında örneklendirmek mümkündür.

Explore
Drag