Fiyat / Numune Talep Formu

Fiyat/Numune Talep Formu

Silikon Cephe

Teknik Özellikler

Yalıtımlı Cam giydirme cephe sistemidir.
Profil genişliği: 50 mm
Dikme profili Derinliği: min. 80mm – max. 120 mm.
Yatay profil Derinliği: min. 30mm –max. 127 mm.
Profil Et Kalınlığı: 1,5 / 1,6 / 1,8 / 2 / 2,1 / 2,3 / 2,5 mm.
Cam Kalınlığı: 24 mm. – 40 mm.
Gizli açılır kanat genişliği: max.- 1500mm.
Gizli açılır kanat yüksekliği: max. – 2000mm.
Sistem uygulamalarında dışa gizli açılır kanat yapılabilme imkânı sunmaktadır.

Kategoriler:

Açıklama

Silikon Cephe Fiyatları

Silikon Cephe Fiyatları?

Camlar arası cephe silikonu dolgusu yapmakta olan bu sistem, m2 üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Kullanılacak malzemenin kalitesine göre ve projeye göre silikon cephe m2 fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bina projelendirmesi yapılırken bu unsur göz önünde bulundurularak ayrıca bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Dış cephe bina sahiplerinin isteği üzerine silikon cam cephe şeklinde tasarlanabilmektedir. Bazı firmalar, silikon giydirme cephe birim fiyat listesini internet sitelerinde paylaşmaktadır. 

Yapılan araştırmalar sonucu internet üzerinden de bu konu hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Fakat silikon cephe kaplama fiyatları hakkında doğru bir bilgiye ulaşabilmek için profesyonel olarak silikon cephe sistemleri uygulaması yapan firmalardan bilgi alınması gerekmektedir. Doğru yapılan ölçümleme fiyat listesi oluşturmakta yeterli değildir. Malzemelerin ne ölçüde kullanılacak olduğu konusunda bir planlama yapılması için profesyonel olarak hizmet veren firmalardan destek alınması faydalı olacaktır. 

Silikon Cephe Ne Demek?

Dış cephede camlar arasında bulunan 16 mm’lik fuga boşluklarına silikon dolgu yapılmaktadır. Dış cephede silikon cephe alüminyum profil çerçevenin bulunmadığı cam giydirme sistemidir. Strüktürel silikon Cephe sistemleri olarak da bilinmektedir. Isı camlar cepheye kaset profilleriyle sabitlenerek monte edilmektedir. Kaset profillerine özel bir şekilde yapıştırılan camlar, dış cephede alüminyum profillerin gözükmemesi sebebiyle şık bir görünüm sağlamaktadır.

Silikon cephe giydirme sistemi, yapılara zengin cephe görünümü ve yüksek prestij görünümü sağlamaktadır. Bu sebeple yapıların dış cephe kaplamalarında en çok tercih edilen cephe sistemidir. Talep doğrultusunda modüllerin içine kanat profili uygulanabilmektedir. Dışarıdan belli olmayacak şekilde istenilen herhangi bir cam panele uygulanabilmektedir. Gizli kanat mekanizmaları sayesinde silikon cephe açılır kanat özelliği ile camın sadeliği ortaya çıkmaktadır. 

Silikon Cephenin Özellikleri Nelerdir?

Yapı projelerinde belirtilmiş olan açıklıklara, katların döşeme betonlarına alüminyum veya galvanizli çelikten üretilen ankrajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile arasına istenilen silikon cephe cam ölçüleri takabilmek için kullanılan bir sistemdir. En belirgin özelliği çerçevelerin içeride kalması sebebiyle dış cephede bir bütünlük sağlamasıdır. Silikon cephe sistemlerinde, çerçeveler sistemin içerisinde kalacak şekilde camlara sabitlenmektedir. Bu özelliği sayesinde dışarıdan bakıldığında yalnızca cam kaplamanın görünmesi yapıya modern bir görünüm katmaktadır.

Silikon cephe teknik özellikleri

  • Profil genişliği 54 mm’dir.
  • Sistemde yatay ve düşey profiller farklıdır ve kondens kanallıdır.
  • Kondens kanalları sayesinde dış cephede havanın ve suyun tahliyesini maksimum seviyede sağlamaktadır.
  • Detay çözümleri pratik ve kolay sağlanmaktadır.
  • Bonding işlemi ile cam ve cephenin bütünlüğünü sağlamaktadır.
  • Sistem çelik profiller ile desteklenmektedir.
  • Yatay profiller kırlangıç sistemi ile bağlanmaktadır.
  • Farklı genişliklerdeki alüminyum cephe taşıyıcılarına imkân vermektedir.

 

Kasetli silikon cephe sistemi: Mimari yapıların dış cephelerinde son on yıldır kullanılan bu sistemler, günümüz şartlarında en uygun ve ideal cephe sistemleridir. Kasetli silikon cephe nasıl yapılır? Cephelerin belirlenen ölçü ve karelajlara göre ana taşıyıcı olan yatay ve düşey profiller asılmaktadır. Kat yüksekliğine göre yapılan hesaplamalarda ankraj bağlantılarının ayarlaması yapılır. Kat yüksekliği ve bina bağlantı detayları silikon cephe statik hesaplama yapılarak, katların arasına bağlanan ankrajlar binanın hareket durumuna göre ayarlanmaktadır. Ek olan yapılacak kiriş bölgesine dilatasyon malzemesi veya projeye uygun profil iki profil arasına geçirilmektedir. Binanın deprem hareketine göre cephelerin de hareket edebilmesi için muhakkak bu uçlardan biri serbest bırakılmalıdır.

Kaset profilleri önceden oluşturulan çerçevenin içine bonding ile yapıştırılır. Oluşturulan kaset paneller, şantiyede montajı tamamlanmış olan strüktürel taşıyıcıya monte edilir. İstenilen en uygun yere gizli kanat açma kolaylığı sağlanır. Mimari yapıların, günümüz teknolojisi sayesinde bilgisayarlarda ön izlemesi yapılabilmektedir. Bu sayede bina dış cephelerinin yapılmadan önce nasıl gözüktüğü konusunda bilgi sahibi olunmaktadır. Dış cephe yapılırken 3d silikon cephe ön izlemesi hazırlanarak, 2 boyutlu olarak yapılan çizimlerde gözden kaçan silikon giydirme cephe detayları kontrol edilebilmektedir.

Kasetsiz silikon cephe sistemi: Cephe alternatifi olarak genellikle tercih edilen dış cephe çözümüdür. Camlar, ısıcam çıtasının bulunduğu kısımlardan tougle klipsler sayesinde düşey ve yatay profil üzerine sabitlenmektedir. Camlar arasındaki derzler silikonlar vasıtasıyla doldurularak kapatılmaktadır. Yatay ve düşey profiller silikon ile doldurularak, çift yönlü silikon görüntüsü elde edilmesini sağlamaktadır. Tespit profilleri ile yapılan camlama sayesinde daha az profil kullanılmaktadır. Tek cam çıtası yardımı ile minimum 4 mm camlama yapılması sağlanmaktadır.

16 mm ile 20 mm cam arası çıtası seçenekleri bulunmaktadır. Yatay ve düşey derzlerin silikon ile doldurulması, kesintisiz bir cephe görünümünün elde edilmesini sağlamaktadır. Sisteme uygun olarak tasarlanan ve bütünlük içerisinde olan cephe kanadı profilleri sayesinde doğal havalandırma imkânı sağlanmaktadır. Kasetli silikon cephe sistemlerine alternatif olarak geliştirilmiştir. Kaset profilleri ve bonding işlemi maliyette tasarruf sağlamasından dolayı, yapı sahiplerine ekonomik bir dış cephe seçeneği sunmaktadır.

Silikon Cephe Isı Yalıtımı Yapar mı?

Dış cephe kaplamalarında tercih edilen silikon cephe sistemi, kondens kanalları sayesinde yapının içine su ve hava girmesini engellemektedir. Yağmur, kar ve fırtınalarda yapıların içindeki hava sıcaklığını korumaktadır. Kullanılan malzemeye göre dayanıklılığı artmaktadır. Silikon cephenin dış cephede kullanılıyor olması sebebiyle belli kriterler doğrultusunda üretilen malzemeler, kendi kategorilerinde de belli kalite sınıflarına ayrılmaktadır. Yalnızca cam ile kaplanan dış cephe yapısı dışarıdaki olumsuz hava koşullarına karşı ısıyı koruyacak şekilde monte edilmektedir. 

Silikon cephe sistemi ısı yalıtımı sağlamakla birlikte güneş ışınlarından koruma özelliğine de sahiptir. Silikon cephe sistemleri için üretilen camlar, belli testlerden geçmektedir. Isı yalıtımı ve güneş ışınlarından koruma sağlayan bu dış cephe sistemi, maliyet açısından kullanıcılara tasarruf sağlamaktadır. Kondens kanalları sayesinde dış cephede havanın tahliyesini sağladığından dolayı, oda sıcaklığının korunmasında büyük bir etken sağlamaktadır.

Silikon Cephe Nerede Kullanılır?

Son dönemlerde yüksek yapıların artması sebebiyle genellikle silikon cephe sistemi kullanılmaktadır. Yüksek binaların modern ve şık bir görünüme sahip olması için dış cephelerin neredeyse tamamı cam ile kaplanmaktadır. Silikon cephe sistemi her yapıda kullanılabilmektedir. Yeni yapılan mimari yapılara uygulama yapılırken, proje detaylarından destek almak oldukça kolaydır. Proje detaylarından faydalanarak yapıya en uygun şekilde uygulanabilen silikon cephe sistemi; mimari yapılarda, inşaatlarda döşeme ve kolonlar için kullanılır.

Yeni nesil mimariye uygun olarak üretilen bu sistem, eski yapılara uygulanamamaktadır. Eski mimari yapılara dış cephe uygulaması için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Silikon cephe sistemi, mimari yapıların projelendirme aşamasında yapıya eklenmelidir. Dış cephenin tamamıyla farklı olarak projelendirilerek hesaplanması gerekmektedir. Bu sebeple yeni mimari yapılar için daha uygundur. Eski mimari yapılar eğer bu sisteme uygun bir şekilde projelendirilmiş veya silikon dış cepheye sahip ise uygulama yapılması mümkündür.

Silikon Cephe Seçimi Nasıl Yapılır?

Müşterinin talebine göre ve bulunduğu konuma göre farklı silikon cephe modelleri yapılabilmektedir. Farklı ışıklık ve güneş kırıcı özelliklerine sahip seçenekleri bulunmaktadır. Profesyonel dış cephe giydirme firmaları tarafından gerekli analizler ve planlama yapılarak mimari yapıya uygun seçenekler belirlenmektedir. Analizler sonucu mimari yapıya en uygun dış cephe sistemi tercih edilmelidir. Bu sebeplerden ötürü her şeyden önce referansları iyi araştırılmış olan firmalarla çalışılması gerekmektedir. 

 

Profil et kalınlığı 1.5 ile 2.5 milimetre arasında değişik ölçülerle karşımıza çıkan seçenek, profil genişliği 50 milimetre olarak muazzam bir yapı tekniğini gözler önüne getirmektedir. Dikme profil derinliği ise 80 milimetre ile maksimum 120 milimetre arasında değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte kaliteli bir malzeme bütünlüğü, son derece kullanışlı ve sağlıklı bir kaplama çözümü ortaya koymuş durumdadır. Elbette burada cam kalınlığına da bir göz atmak gerekiyor. 24 ile 40 milimetre arasında değişen cam kalınlığı, bu muazzam sistemin çok kullanışlı yapısını en iyi şekilde gözler önüne getirmek durumundadır.

Gizli açılır kanat genişliği ile gizli açılır kanat yüksekliği, gerçekten zorlayıcı derecede sonuç ve avantaj yaratmaktadır. Kanat genişliği 1500 milimetre olmakla birlikte, kanat yüksekliği 2000 milimetre gibi büyük bir boyutunu gözler önüne getirmek durumundadır. Dışa açılır kanat imkânı sağlayacak seçenekler ile birlikte, kullanım alanı konusunda önemli avantajlar burada karşımıza çıkmaktadır. Son dönemin popüler ve avantajlı tercihi olan silikon cephe, son derece kaliteli ve güvenilir bir sistem şeklinde karşımıza çıkmıştır.

Yapı tekniğinin giderek ilerlediği noktalarda, karşımıza çıkan teknoloji sonuçları gerçekten inşaat sektörünü ve yapı teknolojisi en iyi şekilde ortaya koymuştur. Cephe modellerinin özellikle avantaj yaratan ve tasarruf sağlayan seçenekleri dikkat çekmektedir. Serin ve kaliteli bir mekân elde etme konusunda, insanlara sağlanmış olan avantajları en iyi perspektifte değerlendirmek gerekmektedir. Bunun için birbirinden farklı silikon cephe modelleri olmakla birlikte, kaplama teknolojisinin ortaya koyduğu sonuçlar marka güvencesi ve ürün kalitesi ile birlikte çok iyi çözümler yaratmaya devam etmiştir.

Her bir malzeme özenle seçilirken, tercih edilen malzemeler ile birlikte elde edilen fırsatlar büyük bir kalite ve kabiliyet ortaya koymuştur. Nitelikli bir teknolojiden faydalanmak suretiyle, bu imkânlardan faydalanan çok sayıda insanın avantajlara daha iyi şartlarda ulaştığı görülmektedir.

Silikon Cephe Kaplama

Kaplama metotları ve yöntemleri giderek gelişirken, silikon malzemenin bu teknolojide yine bir seçenek olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir. Özellikle mekanik sistem avantajları ve destek fırsatları ile birlikte, silikon cephe kaplama teknolojisi burada işi kolaylaştıran bir çözüm yaratmaya devam etmektedir.

Önemli bir teknolojiden sağlıklı koşullarda faydalanmak için, gerçekten üst düzey kaliteyi en iyi şartlarda daha iyi bir biçimde yakalamak önemli olmaktadır. Aynı zamanda nitelikli ve performansı, yüksek ürün hassasiyeti konusunda buradaki çarpıcı ürün avantajlarından faydalanmak büyük bir kabiliyet ortaya koymuştur.

Son derece uygun ve cazip fiyatların olduğu yerlerde, kaliteyi de aynı şekilde bulmak elbette çok kolay değil. Bununla birlikte hem üst düzey kalite hem de uygun fiyatlar konusunda dış cephe kaplama yöntemlerinin, avantajlı seçenek ve sonuçlarına bakmak lazım. Uygun koşullarda bir fırsatı gösteren çözümlerle beraber, silikon cephe kaplama fiyatları kesinlikle dikkate ve kayda değer bir sonucu göstermiştir. Burada hem ürün çözümlerinden hem de üst düzey kaliteden söz etmek mümkün. Aynı zamanda makul ve avantajlı fırsatlar noktasında, kesinlikle kayda değer imkânları geniş bir perspektifte değerlendirmek gerekmektedir.

Silikon Cephe Fiyatları

Son derece ayrıntılı ve kaliteli bir üretim boyutu ile beraber, nitelikli bir fırsatı ve avantajı yakından görmek önemli. Metotları ve dış cephe avantajlarını daha iyi değerlendirme açısından, fiyatlar bakımından yapılan değerlendirmeleri de burada unutmamak gerekiyor. Bütçenize uygun çözümler noktasında yaptığınız değerlendirme, silikon cephe fiyatları ile birlikte iyi bir sonuç verebilir. Özellikle bu konuda yapılan masraf ve harcamaların, insanlar için kaliteli çözümler noktasında çok iyi sonuçları bulunmaktadır.

Üst düzey kalite ve önemli avantaj performansı ile beraber, buradaki kaliteli ve güvenilir tercihleri gözden geçirmek gerçekten insanlara büyük kolaylıklar sağlamıştır. Aynı zamanda yaratmış olduğu memnuniyet çözümleri ile beraber, güvenilir firmaların burada sizin için eşsiz çözümleri daha iyi şartlarda hazırladığı görülmektedir.

Fiyatı uygun kalitesi son derece iyi standartlarda ürün hassasiyeti, burada muazzam derecede çözüm oluşturmuş ve önemli derecede avantajlar sağlamaya devam etmiştir. Böylelikle hem ürün kalitesini görmek hem de yüksek seviyede hassasiyeti dış cephe bütünlüğü ile değerlendirmek mümkün olmaktadır. Son derece önemli avantajlarla birlikte, özellikle yaz mevsiminde bu cephe yöntemlerinin büyük kakasını görmek mümkün olmaktadır.

Silikon Cephe Sistemleri

Güvenilir ve sağlıklı sistemlerin, özellikle gelişmiş yapı tekniği ile ortaya koyduğu sonuçlara bakmak gerekiyor. Her şeyden önce müşteri memnuniyetini gereklilik ve vazifeye uygun çözüm olarak görmüş sistem hassasiyeti, kaliteli çalışmalarla birlikte size büyük yardımlar sağlamak durumundadır. Ekonomik ve uygun çözümlerin yanı sıra, kaliteli ve avantajlı tercih seçeneklerini en iyi pozisyonda gözden geçirmek gerekmektedir. Aynı zamanda müşteri memnuniyetini sağlayan çözüm ve avantajlar noktasında, buradaki ürün hassasiyetini en hassas ve dikkatli bir biçimde gözden geçirmek gerekmektedir. Oldukça ekonomik ve nitelikli ürün bütünlüğü konusunda, karşımıza çıkan seçenekler kesinlikle insanların değerlendirmek istediği avantajları gözler önüne getirmiştir. Silikon cephe sistemleri ile birlikte sağlıklı ve fırsat yaratan avantajları daha yakından görebilirsiniz.

Silikon Cam Cephe

Güvenilir ve sağlıklı malzemenin bütünlüğü ile birlikte, dış cephe konusunda önemli adımlar atmak mümkün. Elde etmiş olduğunuz fırsatlar ile birlikte buradaki çözümleri daha kaliteli şekli ile gözden geçirmek mümkün olmaktadır. Son derece detaylı ve avantajlı hassasiyet çözümleri, silikon cam cephe konusunda iyi bir fırsat yaratmaya devam etmektedir. Müşteriler için gerçekten bu konudaki profesyonel çalışmaların ideal ve avantajlı sonuçlarını görmek ve göstermek mümkün olmaktadır.

Silikon Cam Cephe Fiyatları

Gelişmiş bir teknolojinin modern bir görüntü ile birlikte ortaya koymuş olduğu sonuçları, en iyi çerçevede değerlendirmek gerekmektedir. Gösterişli ve muazzam ürün bütünlüğü konusunda, karşımıza çıkan önemli seçenekleri cazip ve indirimli fiyatlarla birlikte burada değerlendirmek gerekmektedir. Hassas ve nitelikli bir bütünlük noktasında, gelişmiş performansın insanlar için gerçekten önemli çözümleri söz konusu bir avantaj yaratmaktadır.

Başta müşteri memnuniyeti olmak üzere, buradaki muazzam ürünlerin indirimli ve cazip yapı tekniği ile birlikte ortaya koyduğu sonuçları en iyi şekilde gözlemlemek gerekmektedir. Özellikle de kaliteli ve güvenilir ürün tedarik avantajları ile birlikte, buradaki seçenek ve en iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir. Uygun silikon cam cephe fiyatları ile birlikte hem çözüme giden yolda hem de avantajlı fırsat yolunda, güvenilir ürün hassasiyetini en iyi biçimde gözden geçirmek gerekmektedir. Bu iş için emeğini harcamış ve seçenekler en iyi biçimde gözden geçirmiş uzmanlar, sizin için son derece avantajlı seçenekleri gözler önüne getirecektir.

TOP