Fiyat / Numune Talep Formu

Fiyat/Numune Talep Formu

Süpürgelik Profilleri

Teknik Özellikler

Süpürgeliklerde kullanılan sistem profilleridir.

Kategoriler:

 

Alüminyum süpürgelik profil fiyatları?

Duvarlar ve zeminlerin birleştiği alana döşenmekte olan alüminyum süpürgelik fiyatı ürünün kalitesi ve teknik özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Monte edilecek alanın ölçüsüne göre metre üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Alüminyum profillerin kalınlıklarına göre metre fiyatları belirlenmektedir. 10 cm alüminyum süpürgelik fiyatı ile 12 cm alüminyum süpürgelik fiyatı arasında fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Bazı firmalar fiyat belirlerken montaj işlem ücreti de fiyata dâhildir. Alüminyum süpürgeliklerin montajını kullanıcılar kendileri yapmak isterlerse fiyatı ona göre belirlenmektedir.

Alüminyum süpürgelik profil nedir?

Parke, halı, granit, pvc, seramik ve mermer zeminlerde duvar ile zeminin birleştiği alanın kapatılmasını sağlamaktadır. Kirliliği önlemek açısından tercih edilen alüminyum süpürgelikler mekâna şık ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Aynı zamanda mobilyaların duvara zarar vermemesi için kullanılabilmektedir. Alüminyum süpürgelik profilleri, monte edildikten sonra mobilyaların duvara temas etmesini önlemektedir. Duvarda oluşabilecek hasarlar kullanıcılara maddi açıdan masraf çıkarabilmektedir.

Metal süpürgelik olarak da bilinen alüminyum süpürgelikler, duvarın alt kısımlarını kire ve darbeye karşı korumak için önlem olarak da kullanılmaktadır. Zemin kaplamalarında oluşan hatalı yüzeylerin ve boşlukların kapatılarak daha şık bir görünüm elde edilmesini sağlar. Alüminyum süpürgeliklerin içinde barındırmış olduğu boşluklara elektrik kablosu, telefon kablosu, internet kablosu veya TV uydu kablosu konulabilmektedir. Dağınık ve çirkin görüntünün oluşmaması için bu yol tercih edilerek estetik ve şık bir görüntü elde edilebilmektedir.

Alüminyum süpürgelik profil nasıl yapıştırılır?

Alüminyum süpürgelik profili iki ayrı şekilde monte edilebilmektedir. Montaj uygulaması kolay olan alüminyum süpürgelik profilleri kullanıcılar tarafından da kolaylıkla monte edilebilmektedir. Kullanıcılara kolay montaj seçeneği sunan alüminyum süpürgelikler, satın alınırken işçilik maliyeti olmayacağından dolayı kullanıcılara daha uygun fiyat imkânı sunmaktadır. Montaj kolaylığı açısından, geçme aparatlı alüminyum süpürgelik profili ve silikonla yapıştırmalı alüminyum süpürgelik profili olmak üzere iki farklı çeşit alüminyum süpürgelik modeli mevcuttur.

Silikonla yapıştırmalı Alüminyum Süpürgelik Profili

Genellikle banyolar ve tüm ıslak zeminlerde tercih edilen alüminyum süpürgelik modelidir. Özellikle ıslak zeminlerdeki zemin ve duvarın birleştiği alanlardaki derz boşlukları, hataları kapatarak estetik bir görüntü oluşmasını sağlar. Az yer kaplayarak kolay montaj imkânı sunmaktadır. Esnek olmasından dolayı rahat bükülebileceğinden oval duvar uygulamalarında kullanılmaktadır. İnce bir tasarıma sahip olan alüminyum süpürgelikler duvara monte edildiğinde yer kaybı oluşturmaz.

Silikonla yapıştırmalı alüminyum süpürgelik teknik özellikleri: 2700 mm uzunluğunda ve 60, 100 mm yüksekliğindedir. Mat eloksal, parlak eloksal, satinajlı kimyasal parlak eloksal, ve elektrostatik toz boyama seçenekleri mevcuttur. Gümüş, sarı, inox, bronz ve siyah eloksal gibi birçok renk seçeneği mevcuttur. Elektrostatik toz boyama ile her renkte temin edilebilmektedir. Alüminyum süpürgelik profili, silikon veya güçlü yapıştırıcılar ile kolaylıkla duvara monte edilebilmektedir. Köşe kısımlarda 45 derecelik açı ile kesimi yapılarak birleştirme yapılabilir. 


Geçme Aparatlı Alüminyum Süpürgelik Profili

Genelde ev, ofis, otel, hastane, okul, alışveriş merkezleri, istasyonlar gibi yaşam alanları ve kamusal alanlarda kullanılmak için tercih edilmektedir. Kir birikmesine ve zararlı organizmalar barındırmaması sebebiyle hijyenik olarak uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Tasarımındaki kanallar sayesinde elektrik kablosu, telefon kablosu ve internet kabloları içinden geçirilebilmektedir. Bu sayede dağınık görüntü oluşmasını engelleyerek şık bir görünüm sağlamaktadır. Köşe parçaları da alüminyum ve tercih edilen renkte üretilebilmektedir.

Geçme aparatlı alüminyum süpürgelik teknik özellikleri: 2700 mm uzunluğunda ve 83, 100, 120 mm yüksekliklerde üretimi yapılmaktadır. Birincil hammaddeden üretilerek, et kalınlığından ödün vermediğinden dolayı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Geçme aparatlı alüminyum süpürgelik profili, duvara sabitlenebilen ayrı bir parçaya sahiptir. Duvara vida ile sabitlenen parçaya süpürgelikte bulunan tırnaklar geçirilerek montaj işlemi gerçekleştirilir. İç, dış ve bitiş kapakları profillerle aynı renk olması, açılı kesime gerek kalmadan montajın kolaylıkla yapılmasını sağlamaktadır. Elektrostatik toz boyama ile her renk seçeneği mevcuttur.

Alüminyum Süpürgelik profil kaç cm olmalı?

Alüminyum süpürgelik profilleri, 6cm, 8cm, 9cm, 10cm, 12cm, 15cm ve isteğe bağlı olarak daha yüksek seçeneklerde üretilebilmektedir. Yaşam alanının şık görünmesi için tercih edilen bu süpürgelik modelleri, kötü bir görüntü elde edilmemesi açısından alana en uygun yükseklikteki profillerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu konuda kullanıcılar kendi tercih hakkını kullanabilme şansına sahip olsa da profesyonel ekiplerden destek almaları daha sağlıklı olacaktır.

Bazı bilgisayar programları ile yaşam alanının iç dekorasyonu yapılabilmektedir. Kullanıcılar eğer kendileri bu programlarda düzenleme yapabiliyor ise renk ve yükseklik konusunda satın almadan önce fikir sahibi olabilirler. Profesyonel ekipler tarafından da bu program kullanılarak yaşam alanında tercih edilecek alüminyum profillerin seçimi konusunda kullanıcılara seçenek sunabilmektedir. Yaşam alanlarına en uygun yükseklikte alüminyum profillerin seçilmesi bu programlar sayesinde kolaylaştırılmıştır.

Alüminyum süpürgelik profil nasıl olmalıdır?

Yaşam alanlarında kullanılan alüminyum süpürgelik profillerinin birçok farklı modeli vardır. Kullanılacak alana göre alüminyum süpürgelik çeşitleri tercih etmek şık bir görünüm açısından önem taşımaktadır. Her mekânda her modelin kullanılması aynı şıklığı sağlamayacaktır. Bu sebeple uygulanacak alana göre alüminyum süpürgelik modeli seçilmesi gerekmektedir. Her alana uygun alüminyum süpürgelik profil modeli ve renk seçeneği mevcuttur. Kullanıcılar kendi istek ve taleplerine göre alana en uygun modeli seçebilmektedir.

Alüminyum Süpürgelik Modeli Çeşitleri

  • Alüminyum iç bükey süpürgelik: Genellikle mutfak alüminyum süpürgelik olarak tercih edilmektedir. Duvar ile tezgâh arasındaki boşluğun kapatılarak, mutfak tezgâhının tamamlanıp daha şık bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Su sızdırmazlık özelliğine sahip süpürgelik profil modelleri, tezgâh arasından su sızıntısı engellemektedir. Bu sayede duvarda ve mutfak dolaplarında oluşabilecek hasarların önüne geçmektedir. Yalnızca mutfaklarda değil her alanda kullanımı mümkün olsa da genelde tezgâh üstlerinde tercih edilmektedir.

  • Krom yüzeyli alüminyum süpürgelik profilleri: Alüminyum olarak üretilen süpürgelik modelleri krom ile kaplanarak, alüminyum kapı altı süpürgelik olarak tercih edilebilmektedir. Darbeye dayanıklı olarak üretilen bu süpürgelik profilleri yalnızca krom rengindedir. Örneğin; başka bir renk olarak siyah alüminyum süpürgelik tercihi bulunmamaktadır.

  • Deri kaplama alüminyum süpürgelik profili: Alüminyum süpürgelik profilleri, isteğe bağlı olarak deri kullanabilmektedir. Ofis ve işyerleri gibi alanlarda dekorasyona uygun olması için deri kaplama alüminyum profilleri tercih edilebilmektedir. Evlerde de kullanılabilen bu profiller genellikle ofis ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Profiller dayanıklı üretiliyor olsa da derinin zarar görmesi mümkündür.

  • Ledli alüminyum süpürgelik profilleri: Yaşam tarzını yansıtabilecek modellere sahip olan ledli alüminyum süpürgelik profilleri, birçok mekâna rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kişiye özel tasarım ile üretilebilen bu modeller yaydıkları ışık ile mekâna ayrı bir hava katmaktadır. Kolaylıkla değiştirilebilen bir ön panele sahiptir. Süpürgelik profilinde bulunan desenler daha sonra değiştirebilme özelliğine sahiptir. Kamusal alanlarda bilgilendirme ve reklam amaçlı kullanılabilir. Çocuk odaları, çocuk oyun alanları ve anaokulları gibi mekânlar da kullanılabilmektedir.

Alüminyum süpürgelik profil nerede kullanılır?

Birçok yaşam alanında kötü görüntüyü ve duvar diplerinde oluşabilecek kirleri daha kolay temizleyebilmek için kullanılmaktadır. Ev, iş yeri, ofis gibi bütün yaşam alanlarında kullanılabilmektedir. Kullanılacak her alana uygun alüminyum süpürgelik profili mevcuttur. Kullanıcıların istenilen yükseklikte, renkte ve modelde süpürgelik temin etmesi mümkündür. Şık ve kalite bir görünüm sağlayan süpürgelik profilleri, temizlik açısından da kolaylık sağlamaktadır.

 

TOP